Výnimočná starostlivosť o krásu

 

Molekuly krásy na akné v dospělosti

Ačkoli si většina z nás spojuje akné s dospíváním a obdobím puberty, podle nejnovějších studií trápí až tři z deseti dospělých. Akné trpí každá pátá žena ve věku od 25 do 40 let. Kromě toho ztrácí pleť v důsledku stárnutí zdravý tón, póry se zvětšují a denní rutinu v péči o pokožku komplikují přibývající vrásky.

 

Hlavní příčinou vzniku akné u dospělých žen je hormonální nerovnováha v průběhu menstruačního cyklu, v důsledku užívání antikoncepce, po porodu či v menopauze. Dalším rizikovým faktorem je dědičnost. Výzkumy ukazují, že až v 59 procentech se akné dědí, a pokud ho v minulosti měli oba rodiče, je velmi vysoká pravděpodobnost, že jejich dítě bude trpět jeho závažnější formou.

 Příčiny vzniku akné

Významným spouštěčem akné je stres. Jeho působením se v těle tvoří steroidní hormon kortizol, který ovlivňuje činnost mazových žláz. Pokožka se ztenčuje, u žen se tvoří více ochlupení. Problém nastává i v případě, kdy se na povrchu pleti přemnoží bakterie C.Acne, která tvoří součást jejího zdravého mikrobiomu. Tím, že se tvoří víc kožního mazu neboli seba, má víc potravy a rychleji se množí. Znečistěné prostředí oxiduje skvalen a mastné kyseliny, při nedostatku vitamínu E (což jsou složky kožního mazu) se zdravé sebum mění na komedonické (které je méně kvalitní). Tvorbu akné podporuje i nadměrná konzumace potravin s vyšším glykemickým indexem nebo mléčných výrobků.

Kožní sébum má i pozitivní roli

 

Tvoří součást hydrolipidického filmu, vyživuje pokožku, chrání před klimatickými, chemickými či mikrobiálními změnami a před oxidací indukovanou UV zářením. Zabraňuje transepidermální ztrátě vody a díky mastným kyselinám ve složení udržuje mírnou kyselost pH. Tím zabraňuje přemnožení patogenní flóry. Lipidy jsou rovněž zdrojem potravy pro mikrobiom.

Zázračné tajemství včel

Propolis je směs pryskyřičných látek, kterými si včely chrání úl před bakteriemi a plísněmi. Řekové a Egypťané ho v minulosti používali na hojení ran. Veškeré jeho zázračné účinky moderní věda stále ještě objevuje. Obsahuje totiž více než 300 sloučenin.

Institut Esthederm nyní přichází s revolučním řešením v boji proti akné a stárnutí pokožky v podobě nové produktové řady PROPOLIS+. Jeho základní složkou je buněčná voda, která dodává buňkám vitalitu a optimalizuje buněčný cyklus. Vzácný propolis pochází od drobných včelařů z Francie a má certifikát potvrzující organický původ produktů. Získává se novým způsobem extrakce, díky tomu obsahuje víc fenolových látek. Je čistší, koncentrovanější a tím pádem i účinnější. Propolis plní v péči o pokožku hned několik rolí. Čistí ji, působí proti nedokonalostem, má antioxidační a regenerační účinky.

Síla přírody v novinke PROPOLIS+

 

Každý ze čtyř produktů kosmetické řady PROPOLIS+ je obohacený o vzácné ingredience z propolisu a další aktivní látky.

Propolis+ sérum lotion se zinkem (3 % propolis, 1 % glukonát zinku) je lehké jako voda a účinné jako sérum. Vyhlazuje jizvy po akné, zmatňuje pleť, a to především v T-zóně, a zjemňuje rozšířené póry. Použití: ráno a večer.

Propolis+ koncentrované sérum s kyselinou salicylovou (25 % propolis, 2 % kyselina salicylová) s vysokou koncentrací propolisu posiluje přirozené obranné mechanismy kůže a zpomaluje její stárnutí. Je vhodné i při akutní léčbě zánětů, na odstranění černých teček a stažení rozšířených pórů.
Použití: jen večer, lokálně nebo na T-zónu.

Propolis+ zdokonalující regenerační krém s kyselinou ferulovou, peptidy a zmatňujícím pudrem (3 % propolis, 1 % kyselina ferulová, 2 % hexapeptid, 9 % zmatňující pudr) předchází vzniku nového zánětu, vyhlazuje mimické vrásky, hydratuje, zpomaluje stárnutí pleti, stahuje póry a zmatňuje pokožku. Použití: ráno a večer.

Propolis+ čisticí maska s kaolínem (3 % propolis, 25 % kaolín) absorbuje kožní maz, čistí černé tečky, stahuje póry a uklidňuje pokožku.
Použití: první týden každý den, potom 2–3x týdně, vhodné i lokálně na léčbu akné.

Produktová řada Propolis+ má velmi příjemnou texturu s jantarovou barvou po propolisu a krásnou vůni bílých květů s podtónem rýže. Kosmetické ošetření s novými produkty Propolis+ pozitivně ovlivňuje obnovení harmonie pokožky, její očistění a omlazení a zároveň navozuje příjemný pocit relaxace.

 

Věděli jste, že včely jsou jediný hmyz, který produkuje užitečnou potravu pro lidi? Rok od roku jjch však ubývá, a to v důsledku globálního oteplování, znečistění planety a používání pesticidů. Chraňme je! Bez včel by neexistoval život na Zemi. Neexistoval by ani propolis, vzácná ingredience používaná v kosmetickém průmyslu, která nabízí výjimečné řešení, jak zachovat mladost a krásu pokožky, ale i jak odstranit nedokonalosti pleti způsobené kromě jiného vlivem zhoršeného životního prostředí.

Přihlaste se k odběru novinek

Dostávejte novinky a speciální nabídky od Esthedermu
Více informací o ochraně osobních údajů si můžete přečíst v našich Zásadách ochrany osobních údajů